Odvětrávací sušička
Reklama:

Odvětrávací sušička

Odvětrávací sušička (neboli sušicka ventilační) suší prádlo tak, že je horký vzduch odváděn ven ze sušičky. Tato technologie umožňuje sušit prádlo při nižší teplotě než je tomu u sušiček kondenzačních – a tedy i s nižší spotřebou energie.

Je ovšem nutné zajistit odvod vhlkého vzduchu ven ze sušičky, to může být samozřejmě v mnohých domácnostech problém. To je asi hlavní nevýhoda, kterou odvětrávací sušička má.


Reklama:

Podrobné informace o konkrétních typech sušiček prádla najdete na stránkách http://www.mall.cz/susicky/. Můžete zde porovnat parametry jednotlivých sušiček, srovnat jejich hodnocení nebo vyhledat sušičku na prádlo podle zadaných kritérií.


Odvětrávací sušička, nazývaná někdy jako sušička ventilační, je tak vhodná pro domy s vlastní prádelnou nebo pro rodinné domy, kde lze vývod vlhkého vzduchu vybudovat. Bez problémů lze odvětrávací sušičky umístit například do garáže nebo do koupelny s oknem.

V kamenných obchodech stojí odvětrávací sušička kolem 8 až 10 tisíc, na internetu lze odvětrávací sušičku pořídit od cca 6500 Kč.

Odvětrávací neboli ventilační sušička se na internetu dá koupit např. na http://www.mall.cz/odvetravaci-susicky/


Odvětrávací sušička – výhody/nevýhody

Výhody:
  • Nižší pořizovací cena
  • Nižší spotřeba elektrické energie než u kondenzačních sušiček
Nevýhody:
  • Nutno zajistit odvod vlhkého vzduchu
  • odvětrávací sušicky jsou nevhodné do koupelen bez oken
Cena:
  • od 6 000,- Kc
Kde koupit výhodně:Zpět na hlavní stánku...


TOPlist